jak wybrać dobrą szkołę językową

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Zastanawiasz się, po czym poznać dobrą szkołę językową? Nic dziwnego. Zapis na kurs językowy to inwestycja, która powinna się opłacić. Przecież nikt nie lubi marnowania czasu i pieniędzy. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak wybrać dobrą szkołę językową.

Cechy dobrej szkoły językowej
Znajomość języków obcych to dzisiaj klucz do sukcesu. Nie pozwól sobie na niewłaściwą decyzję i dowiedz się, jak wybrać dobrą szkołę językową!

1. Istnieje długo na rynku
Szkoły językowe, które mają wieloletnie doświadczenie i istnieją na rynku kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat (np. Progres ma już za sobą ćwierćwiecze!) odniosły taki sukces nie bez powodu. Można śmiało stwierdzić, że to gwarancja usług wysokiej jakości. Złe szkoły językowe szybko znikają z rynku.

2. Ma czytelną ofertę
Dobra szkoła językowa ma czytelną ofertę zarówno w sieci, jak i na miejscu. Wszystko powinno być jasne i przejrzyste. Dobrą szkołę cechuje też chęć do pomocy w udzielaniu wszelkich informacji np. telefonicznie.

3. Zatrudnia profesjonalistów
Na dobrą szkołę językową składa się przede wykwalifikowana kadra. To lektorzy przekazują wiedzę, motywują i sprawiają, że język obcy staje się prosty. Przed wyborem szkoły językowej sprawdź więc, czy prowadzący posiadają odpowiednie kwalifikacje.

4. Stosuje nowoczesną metodykę
Dobra szkoła językowa idzie z duchem czasu i korzysta z najnowszych metod nauczania. Dzięki temu lekcje nie są nudne, a nauka języka staje przyjemniejsza. Zanim zapiszesz się na dany kurs językowy, zapytaj o metodykę.

5. Zapewnia komfort nauki
Odpowiednie warunki do nauki to absolutna podstawa w każdej szkole. Dobra szkoła językowa dysponuje sprawnym i nowoczesnym sprzętem, a ogólne warunki (wystrój sal, stan mebli) sprzyjają chłonięciu wiedzy. Ta cecha wbrew pozorom jest nader istotna – na nasze wyniki mogą mieć wpływ nawet kolory ścian czy oświetlenie.

6. Dzieli kursantów na różne poziomy
Nie ma nic gorszego od bezpodstawnego zakwalifikowania do grupy wyżej lub niżej. Taka sytuacja to prosta droga do zniechęcenia i porażki w nauce języka. Dobra szkoła językowa dba o to, aby przyszli kursanci wykonali testy, na podstawie których zostaną przydzieleni do odpowiednich grup.

7. Ma dobre opinie
Dobra szkoła językowa może się pochwalić dobrymi opiniami. W większości wypadków wystarczy po prostu odwiedzić profil szkoły na portalu społecznościowym. Nikt nie oceni placówki lepiej od kursantów.

Dobra szkoła językowa to połowa sukcesu
Wybierając dobrą szkołę językową, tworzysz sobie solidne podstawy do tego, aby osiągnąć sukces w nauce języka obcego. Pamiętaj jednak, że to tylko ułatwienie. Nawet najlepszy kurs językowy nie “opanuje” języka za Ciebie. Chociaż może sprawić, że droga do sukcesu będzie prostsza!

ZOSTAW KOMENTARZ

Godziny pracy sekretariatu w lipcu
  • Poniedziałek: 08.00-18:00
  • Wtorek: 08.00-19.30