Język angielski poziom Medical English B1/B2

45 godzinny kurs dla osób związanych z branżą medyczną lub chcących rozszerzyć swoją znajomość słownictwa medycznego np. w związku z wyjazdem za granicę.

Kurs  poświęcony  jest różnym zagadnieniom w obrębie języka medycznego obejmujący następujące tematy: Basic Medical Issues, Nutritional Issues Healthy Lifestyle, At the Hospital, Drugs Issues, Pregnancy, Traveller’s Diseases, The Future of Medicine.

Na kursie wprowadzane i ćwiczone jest specjalistyczne słownictwo medyczne oraz typowe dla języka angielskiego struktury. Główny nacisk położony jest na komunikatywny aspekt języka.  Słuchacze  uczą się reagowania w typowych sytuacjach, prowadzenia rozmów pacjent-lekarz, opisywania symptomów, umawiania wizyt, przepisywania i przyjmowania leków, oraz wypowiadania się na tematy związane z medycyną. Zapoznają się także ze sposobami tworzenia różnorodnych form pisanych, takich jak raporty, artykuły, emaile formalne i półformalne, listy motywacyjne czy notatki ze spotkań i seminariów.

Kurs prowadzony jest w oparciu o podręcznik: English for Special Purposes: Medical Module oraz materiały przygotowywane przez lektora.

Progres to znacznie więcej niż szkoła języków obcych

Centrum Szkoleniowe Progres to Szkoła Języków Obcych, Biuro Tłumaczeń, Centrum Wyjazdów Językowych oraz Szkoła Programowania.

Nasza bieżąca oferta – skontaktuj się z nami

Maraton Językowy
Kursy wakacyjne – zapisz się dziś

Półkolonie Językowe

w Stacji Nowa Gdynia

Półkolonie językowe to mnóstwo śmiechu, radości, ćwiczeń i aktywności fizycznej, zabaw, tańca, biegania, pływania, rozgrywek zespołowych oraz nauki języka obcego.

  • Pięciodniowe turnusy przez całe wakacje
  • Całodzienne wyżywienie
Zapraszamy do współpracy

Firmy

Zapraszamy do nauki języków obcych. Przeprowadzamy Audyty Językowe.