Język włoski poziom zaawansowany CELI 5 C2

Dwuletnie przygotowanie do egzaminu CELI 5 (C2)

O przyjęcie na pierwszy rok kursu może się ubiegać osoba, która zaliczyła w Progresie kurs dla zaawansowanych (C1) lub zaliczyła test kwalifikacyjny na odpowiednia ilość punktów. Kurs przygotowujący do egzaminu CELI 5 (drugi rok) przeznaczony jest dla osób, które chcą zdawać egzamin w najbliższej sesji letniej i przygotowane są na to, by poświęcić sporo czasu na pracę własną. O przyjęcie na ten kurs może się ubiegać osoba, która zdała egzamin CELI 4 na ocenę co najmniej dobrą lub ukończyła w Progresie kurs dla zaawansowanych (1 rok przygotowania do CELI 4) i otrzymała certyfikat jego ukończenia, jak również osoby, które napisały test na wymaganą ilość punktów i przeszły pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną.

Duży nacisk kładzie się na zapoznanie słuchacza z formułą egzaminu oraz przygotowanie go do rozwiązywania zadań w czasie przewidzianym na egzaminie. Kurs rozszerza również zasób słownictwa i umiejętność swobodnej interakcji językowej w zakresie codziennej rzeczywistości: pisania (np. listów i opowiadań), ustnej wypowiedzi na różnorodne tematy, rozumienia autentycznych tekstów pisanych i mówionych. Dużą wagę przykłada się również do gruntownego powtórzenia i utrwalenia materiału gramatycznego na poziomie zaawansowanym.