Wczesne rozpoczęcie nauki j.obcego to lepszy start w przyszłość!

Żyjemy w świecie, w którym język obcy słyszany jest niemal na każdym kroku. Na zakupach w hipermarkecie dźwięk języka angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego nie wzbudza dziś żadnej sensacji. To samo tyczy się przedszkoli oraz placów zabaw. Wielu rodziców zadaje pytanie, kiedy ich dziecko powinno rozpocząć przygodę z nauką języka obcego.

Wczesne rozpoczęcie nauki j.obcego to lepszy start w przyszłość!

Zdaniem ekspertów, wczesne zaznajomienie dziecka z drugim językiem sprawi, że szybko i skutecznie opanuje ono umiejętności komunikowania się. Jeśli dziecko we wczesnym wieku osłucha się z j. obcym , w późniejszym okresie rozumienie ze słuchu, nauka słówek czy zasady gramatyki nie będą dla niego „czarną magią”. Dzieci posiadają wrodzone predyspozycje do przyswajania nowych dźwięków. Ich aparat mowy nie jest jeszcze do końca ukształtowany, jest plastyczny, sprawia to, iż znacznie lepiej radzi sobie z opanowaniem wymowy, intonacji oraz akcentu. Ponadto dzieci, uczą się języka, nie czując się skrępowane czy onieśmielone, chłoną go w sposób spontaniczny, nie bojąc się popełniania błędów.

Osoby, które w dzieciństwie zaczynają naukę  języka obcego, mają większą szansę rozwinąć wielojęzyczność.

Najlepsze efekty dziecko przyswaja przez zabawę: w swobodnej, dynamicznej i radosnej atmosferze. Dlatego niezmiernie ważne jest pedagogiczne podejście lektora, którego dziecko polubi i któremu zaufa. Na wczesnym etapie nauki j.obcego najważniejszym zadaniem lektora nie jest przekazanie jak największej ilości materiału do zapamiętania, lecz sprawienie, by rozbudzić w dziecku chęć kontynuowania nauki.

Dążymy do tego, by rozwinąć w dziecku pasję do nauki języków obcych i poznawania świata!

Do korzyści płynących z wczesnego rozpoczęcia nauki j.obcych możemy zaliczyć:

– pewność siebie,
– komunikatywność,
– nieszablonowe myślenie,
– umiejętność pracy w grupie,
– szybsze i trwalsze zapamiętywanie,
– lepsze wyniki w nauce innych przedmiotów
* i wiele, wiele innych…

Nauka języka obcego jest pewną inwestycją w dobrą przyszłość dziecka!

PROGRES – e-book My Family

ZOSTAW KOMENTARZ