Progres – kursy języków obcych dla firm

PROGRES jest renomowaną Szkołą Języków Obcych, posiadającą wieloletnią tradycję w nauczaniu. Naszą pasją jest nauczanie języków obcych, którą od ponad 25 lat dzielimy się z naszymi słuchaczami.

Proponujemy unikatowe połączenie nauki języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego oraz rosyjskiego ogólnego i zawodowego już od poziomu początkującego. Kurs skierowany jest dla osób, które potrzebują poznać język ze względów zawodowych, ale jednocześnie chcą się nim posługiwać w sytuacjach życia codziennego – od spotkań zawodowych do kontaktów prywatnych podczas przerwy w pracy, od prezentacji, komunikacji podczas wyjazdu służbowego po nieformalne spotkania w gronie współpracowników czy znajomych.

Już na poziomie początkującym program szkolenia zawiera takie umiejętności praktyczne jak uzgadnianie terminów spotkań, organizacja zebrań i spotkań zawodowych, konferencji itp. Naszą ambicją jest, żeby słuchacz potrafił nowo zdobyte umiejętności komunikacyjne zastosować w sytuacjach zawodowych (biznesowych). Osiągamy to stosując w nauczaniu metodę komunikatywną, która skutecznie przełamuje bariery językowe oraz umożliwia słuchaczom swobodne funkcjonowanie w środowisku anglo- lub niemieckojęzycznym.

Program kursu obejmuje korespondencję formalną począwszy od formalnego listu czy maila aż po poprawnie sformułowaną ofertę czy zamówienie. Oczywiście jesteśmy w stanie dostosować nasz program do specyfiki wykonywanej przez Państwa działalności. Proponujemy Państwu promocyjną cenę na nasze usługi bez względu na ilość słuchaczy w grupie (od 1 do 12).

Kursy mogą odbywać się w siedzibie firmy, w siedzibie Progresu (grupy wyłącznie Waszej firmy) lub w ramach kursów prowadzonych w szkole – cena za kurs jest objęta negocjowaną zniżką.

Jeżeli nasza oferta zainteresowała Państwa firmę, prosimy o kontakt. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a także, na Państwa życzenie, zorganizujemy lekcję pokazową.

Kursy dla firm w trybie indywidualnym

Kursy mogą być prowadzone w trybie jeden-na-jeden lub w grupie do 3 osób. Nasze podejście metodyczne pomoże zrealizować cele językowe i odnieść sukces. Przed rozpoczęciem kursu ocenimy poziom i zanalizujemy  potrzeby i wymagania, tak żeby opracować odpowiedni program kursu. Kursy indywidualne odbywają się w naszej siedzibie lub w miejscu pracy i dają możliwość elastycznego dostosowania terminów zajęć do wymagań.

Korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach indywidualnych to m.in:  indywidualny program nauczania stworzony w oparciu o Twoje potrzeby, elastyczność w podejściu lektora do doboru metod nauczania w zależności od Twoich potrzeb, uwaga lektora skupiona wyłącznie na Tobie, tempo pracy oraz intensywność kursu dostosowane do Twoich preferencji i potrzeb, możliwość odwołania zajęć w trakcie trwania kursu (zajęcia nie przepadają tylko odbywają się w późniejszym terminie – obowiązuje zasada CTL – zajęcia muszą być odwołane 24 godziny przed terminem), komfortowe warunki pracy – uczysz się w klimatyzowanych salach w naszej siedzibie lub w siedzibie Twojej firmy.

Można wybrać dowolny język z naszej oferty – prowadzimy kursy ogólne, konwersacyjne z native speaker, języka biznesowego, prawniczego, medycznego, finansowego lub inne dostosowane do Twoich wymagań.

O nas w skrócie:

“Progres” to szkoła językowa, która działa na rynku od 1993 roku. Oferujemy szeroką gamę kursów językowych na różnych poziomach zaawansowania, w tym kursy dla kadry kierowniczej i pracowników firm. Naszemu 20- letniemu doświadczeniu zaufało już wiele przedsiębiorstw i instytucji. Posiadamy Akredytację Kuratora Oświaty na prowadzone w szkole kursy. Progres jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym 2.10/00030/2009.

Cele, które osiągamy w trakcie rocznego kursu

Słuchacz, kończący naukę na poziomie A1 (pierwszy rok nauki), dysponuje min. umiejętnościami językowymi potrzebnymi do porozumienia się w następujących sytuacjach:
 • Przedstawianie się w sytuacji zawodowej i na gruncie prywatnym.
 • Planowanie dnia (pory dnia, czas zegarowy), odczytywanie i wykorzystywanie danych zawartych w wizytówce, umawianie spotkań oficjalnych.
 • Ustalanie porządku dnia, czasu trwania spotkań.
 • Zwyczaje żywieniowe, rozmowy w stołówce w firmie.
 • Informacje dotyczące zamówień, ilości, cen, terminów dostaw i wyrażanie ich w mailu, faksie i telefonicznie.
 • Informacje dotyczące orientacji w mieście, środków komunikacji miejskiej, opisywanie drogi do celu, zadawanie pytań i udzielanie informacji dotyczących obsługi nawigacji samochodowej oraz innych urządzeń.
 • Uzgadnianie, potwierdzanie i zmiana terminu spotkania prywatnego/ zawodowego.
 • Udzielanie informacji dotyczących obsługi komputera.
 • Dyskutowanie o obowiązkach i kompetencjach zawodowych.
 • Opisywanie czynności związanych z przygotowaniem podróży prywatnej lub służbowej.
 • Wypowiadanie się na temat przygotowań do spotkania służbowego (konferencji), jakości wykonanych prac.
 • Obiektywnie ocena wyjazdów prywatnych lub służbowych (aspekty pozytywne i negatywne).
 • Ocena spotkań firmowych i raportowanie.
 • Rozmowa o stanie samopoczucia i zdrowia (wizyta u lekarza, wypadek w miejscu pracy), udzielanie rad w tym temacie.
 • Przeprowadzka: urządzanie/ meblowanie/ porządkowanie mieszkania, miejsca pracy.
 • Zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Progres to znacznie więcej niż szkoła języków obcych

Centrum Szkoleniowe Progres to Szkoła Języków Obcych, Biuro Tłumaczeń, Centrum Wyjazdów Językowych oraz Szkoła Programowania.

Zapytaj o ofertę dla Firmy
*
*
*
*
*
*

Nasza bieżąca oferta – skontaktuj się z nami

Zapisy na rok szkolny

2018/2019

NOWY EGZAMIN ÓŚMOKLASISTY

Zapraszamy na kurs przygotowujący do nowego egzaminu ósmoklasisty  obejmujący 100 godzin lekcyjnych

 • Kurs prowadzi licencjonowany egzaminator
 • Kurs prowadzony pod kątem nowego egzaminu

Przygotowanie do

Egzaminu Maturalnego

Przygotowanie do ustnej i pisemnej matury rozszerzonej z języka angielskiego w nowej formule